نشست اعضای سمپوزیوم با استاندار سمنان
1394-10-15
نشست اعضای سمپوزیوم با استاندار سمنان

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان اعضای شورای سیاستگذاری اولین سمپوزیوم ملی  ارتقاء ایمنی حمل و نقل جاده ای در بستر آمایش سرزمین با استاندار سمنان دیدار کردند.
جناب آقای دکتر خباز استاندار معزز استان ضمن تشکر از تمامی عوامل دست اندارکاران اجرای این سمپوزویم عنوان کرد : متاسفانه در کشور ما آمار تلفات جاده ای به مراتب بیشتر از تعداد کشته شدگان جنگ تحمیلی بوده و این امر اهمیت نگاه ویژه تمام مسئولین را برای ارائه راهکارهای مقابله و پیشگیری از  این مسئله طلب می نماید.
ایشان در ادامه افزودند: توجه به ایمنی و کسب نظرات اصحاب فن و صاحب اندیشه جزء حرکتهای تاثیر گذار در بخش حمل و نقل جاده ای خواهد بود
استاندار سمنان ابراز داشت : می بایست نگاه ویژه عملیاتی به مقوله ایمنی در جاده های استان داشت که امید میرود دستاوردهای حاصل از این سمپوزیوم بتواند در این امر مهم تاثیر به سزایی داشته باشد.مزیت این نشست بر سایر همایشها و گردهمائیها این می تواند باشد که با هدایت و مدیریت صحیح موضوعات و بحث پیرامون آن بعنوان راهکارهای عملیاتی برای بهبود ایمنی و کاهش نرخ تلفات در جاده های کویری الگو برداری گردد.
در ادامه مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان افزود : امروزه آمار تصادفات جاده ای و جمعیت کثیری که سالانه جان خود را در این حوادث از دست می دهند ، نشان دهنده بحرانی است که نمی توان به راحتی از آن چشم پوشی نمود. با توجه به فراوانی تصادفات در محورهای مواصلاتی استان و به منظور پیشگیری ، مهار و کاهش شدت آنها ، از منظر اجرایی مهمترین اولویت و اولین اقدام ، شناسایی ماهیت وقوع تصادفات جاده ای در گستره ملی ، استانی و در مرحله ای جزئی تر در سطح محورهای دارای اولویت استان می باشد.
داود فهندژ سعدی در ادامه افزود: با هدف بررسی شناسایی مشکلات و معضلات ایمنی محورهای مواصلاتی استانهای کویری و ارائه راهکارهای ارتقاء ایمنی در جاده های استان ، اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان و انجمن آمایش سرزمین ایران ( نمایندگی سمنان) نسبت به برگزاری سمپوزیوم ملی ارتقاء ایمنی حمل و نقل جاده ای در 30 دیماه اقدام نموده است
ایشان در ادامه افزود : محور های اصلی و مهم این سمپوزیوم شامل : راههای ایمن (کویری) ، وسایل نقلیه ایمن ، کاربران ایمن ، تدوین و اعمال قوانین ترافیکی ، سیستم های هوشمند و ایمنی راه در بستر آمایش سرزمین بوده که  با  دعوت از اساتید دانشگاهی و افراد صاحب سبک ، فراخوان مقاله و برگزاری کارگاههای تخصصی هدف ارائه راهکارهای کاهش تلفات جاده ای را در راههای کویریی دنبال خواهد نمود.
فهندژ سعدی در ادامه افزودند: انشا... بتوانیم با برگزاری این نشست تخصصی راهکارهای اجرایی و عملیاتی را پیرامون کاهش تلفات انسانی در راههای مواصلاتی استان ارائه و پیامدهای شاخص این نشست را به عنوان نمونه به سایر استانها انتقال دهیم .
در ادامه دکتر قادری نماینده انجمن آمایش سرزمین استان با عنایت به سند چشم انداز توسعه استان  به بیان ویژگیها و ارتباط ایمنی وآمایش سرزمین پرداختند.
همچنین دکتر رهبر معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی سمنان ورود عرصه علمی و همکاری دانشگاه آزاد را را به این سمپوزویم ، ارائه راهکارهای علمی برای ارتقای ایمنی و کاهش تلفات انسانی در جاده ها عنوان کرد .
شایان ذکر است در این نشست مدیران کل و نمایندگان حوزه استانداری ، راه و ترابری ، میراث فرهنگی ، اورژانس ، جمعیت هلال احمر ، صدا و سیما نیز حضور داشتند.